Print BEN >> Wat doen we? >> Proeftuinen

Proeftuinen

PROEFTUINEN

Het BEN wil eveneens een labo voor erfgoedexperimenten zijn, door zelf initiatieven op te zetten en vooral door die van anderen te ondersteunen. Dit zijn de zogenaamde proeftuinen van het BEN.

Deze proeftuinen zijn telkens het resultaat van een samenwerking tussen diverse en niet altijd evidente erfgoedspelers. Bedoeling is elkaar te inspireren en te versterken in de omgang met het Brugs erfgoed. In het bijzonder wil het BEN de sectoroverschrijdende samenwerking stimuleren (monumentenzorg, cultuur, toerisme, sociaal-culturele sector, onderwijs, ...)

  (c) www.beeldbankbrugge.be

Met de proeftuinen wil het BEN op zoek gaan naar presentatiewijzen die een hedendaags en divers publiek aanspreken en zo nieuw leven blazen in eeuwenoude objecten, gebouwen en tradities. Op een creatieve wijze gebouwen, historische plekken, gebeurtenissen, ontwikkelingen en figuren met elkaar verbinden en hun samenhang omzetten in boeiende verhalen. En op die manier bijdragen tot een erfgoedbeleving, die dieper gaat dan het rondwandelen in een mooi decor, maar die recht doet aan de veelzijdigheid van het erfgoed en de geschiedenis van Brugge.

Snapshot

Het Bruggemuseum, Erfgoedcel Brugge en het Fotohuis (Stedelijke Academie voor Schone Kunsten DKO) werken samen aan een reeks fototentoonstellingen rond het Brugse immaterieel cultureel erfgoed (ICE).  Dit zal gebeuren onder de titel ‘Snapshot’.

Immaterieel cultureel erfgoed staat sinds de visienota van minister Schauvliege volop in de belangstelling. Via wisselende fototentoonstellingen in de tuin van het Bruggemuseum - Volkskundemuseum wil deze proeftuin het rijke en diverse Brugs immaterieel cultureel erfgoed in de kijker zetten en op een hedendaagse manier presenteren aan een breed publiek.

   

Met deze tentoonstellingen is het de bedoeling onder andere Brugse gewoontes, gebruiken, tradities, overleveringen die tot vandaag nog altijd doorleven, door een fotograaf vast te leggen.

Per jaar organiseren we een 3-tal fototentoonstelling in de tuin van het Bruggemuseum-Volkskunde. Die zullen bestaan uit een vaste opstellingen van 10 foto’s in groot formaat (één op anderhalve meter), bevestigd tussen de bomen.  Hierbij zal een extra tekstpaneel ook meer duiding geven bij het onderwerp.  Per tentoonstelling komt één thema of fenomeen aan bod.

Op die manier geven we een fotograaf de kans om door zijn of haar lens een hedendaagse interpretatie te geven aan het Brugse ICE.

 

 

Snapshot 5

Ontmaskerd! Fotografe Zaza Bertrand in het voetspoor van de carnavalisten uit Lissewege en Dudzele

Voor meer informatie, klik hier.

 

 

Snapshot 4

Sire, schakel en schutters. Sint-Sebastiaan in het vizier van Jimmy Kets      

Voor meer informatie, klik hier.

 

 

Snapshot 3

In de schaduw van het visserskruis. Zeebrugge door de lens van Nele Van Canneyt

Binnenkort kunt u de foto's bekijken op Beeldbank Brugge.

 

 

Snapshot 2

Studenten en docenten van het Fotohuis brengen de winnaar van de Trofee van Sportverdienste van Stad Brugge in beeld. 

Info en foto's klik hier.

 

 

Snapshot 1

Fotografe Daphne Titeca brengt in de eerste expo het laatste overgebleven Brugse revuegezelschap ‘Zonnestraal’ in beeld.

Info en foto's klik hier.

Erfgoedcel:Brugge
Paginatitel:
Webadres:/item.php?lang=NL&itemno=19_179_181_190